Zakładanie Firmy Dla Początkujących

Od początku biznesu do sukcesu

Biologiczne środki ochrony roślin

ByPiotr Szymczak

lip 4, 2022
producent-biologicznych-środków-ochrony-roślin

Biologiczne środki ochrony to produkty chemiczne lub biologiczne, stosowane do ochrony roślin lub produktów roślinnych, przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzęta, owady i gryzonie lub chorobami, takimi jak inwazja grzybów lub bakterii.

Producent biologicznych środków ochrony roślin proponuje skuteczną ochronę przed ćmą bukszpanową

Owad pochodzi z Azji, łacińska nazwa to Cydalima perspectalis. W Polsce potocznie określana mianem ćmy bukszpanowej, to bardzo inwazyjny gatunek motyla z rodziny wachlarzykowatych. Ćma bukszpanowa, a właściwie jej larwy żywią się liśćmi krzewu, oszpecając jego wygląd i w rezultacie niszcząc całą roślinę.
Producent biologicznych środków ochrony roślin doradza, jakie preparaty skutecznie zatrzymają proces rozmnażania szkodnika, który w szybkim tempie jest w stanie zniszczyć całe szpalery bukszpanu ozdobnego.

Preparaty do ochrony roślin dostępne na rynku

Przy wyborze produktów do ochrony roślin, należy zwracać uwagę nie tylko jak bardzo są skuteczne, ale przede wszystkim czy są bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz przyrody. Każdy producent biologicznych środków ochrony roślin, ma obowiązek zamieszczania na opakowaniu informacji o składzie produktu oraz poziomie bezpieczeństwa. Najpopularniejsze są preparaty, które po wymieszaniu z wodą można łatwo rozprowadzić opylaczem.
Oprócz środków dedykowanych zwalczaniu ćmy bukszpanowej, zainteresowani kupują również preparaty o uniwersalnym zastosowaniu, przystosowane do zwalczania wszelkiego rodzaju szkodników, żerujących na bukszpanie oraz innych roślinach zdobiących przydomowe ogrody lub grządki.

Skutki uboczne w przyrodzie po stosowaniu środków ochrony roślin

Stosowanie środków ochrony roślin w rolnictwie jest powszechne i stosuje się je w dużych ilościach, w celu ochrony roślin uprawnych, zbóż oraz warzyw i owoców przed pasożytami. Producent biologicznych środków ochrony roślin poucza, że wysoce toksyczne działanie nie ogranicza się tylko do grupy docelowej, ale może zaszkodzić również innym zwierzętom i roślinom. Dzieje się tak poprzez kontakt z toksyczną mgłą rozpyloną zarówno na polach, oraz otaczających je obszarach zamieszkałych przez ludzi i zwierzęta domowe.
Kolejnym zagrożonym obszarem są zbiorniki wodne sąsiadujące z polami. Środki ochrony roślin mogą być również wypłukiwane do wód gruntowych – głównego źródła naszej wody pitnej.

Wspólnym celem ludzkości jest ochrona środowiska przed zagrożeniami i skutkami nadmiernego używania środków ochrony roślin, oraz przyczynianie się do wdrażania zrównoważonego rozwoju ekologicznego.