Zakładanie Firmy Dla Początkujących

Od początku biznesu do sukcesu

Czym jest speedball i czym się różni od klasycznego paintballa?

ByPiotr Szymczak

lip 31, 2020

 

Paintball już wiele lat temu zdobył wierną rzeszę zwolenników, która lubi spędzać czas w ruchu. Zagrywki taktyczne, lasy, bunkry to wszystko inscenizacja, która wpływa na atrakcyjność gry. Co zrobić, gdy taka forma rozrywki przestała wystarczać? Czas przerzucić się na grę dużo bardziej dynamiczną!

Dynamiczna akcja
Speedball, bo o nim mowa, jest grą, w której najważniejsza jest szybkość. Skradanie się w lasach, chowanie się przed przeciwnikiem, planowanie taktyczne nie jest tu podstawą gry. Najważniejsze jest tempo gry.

Szybki paintball jest sportową odmiana paintballa, która rozgrywana jest na niewielkim placu. 40 – 60 metrów placu, na którym rozstawione są dmuchane przeszkody całkowicie wystarczy, by w szybkiej akcji pokonać drużynę przeciwnika.

Zasady speedballa
Speedball to gra drużynowa, ale tu zawodnicy dzielą się na niewielkie drużyny. 3, 5 góra 7 osób w drużynie zupełnie wystarczy. Dlaczego małe drużyny są tak ważne?

W szybkim paintballu najważniejsza jest komunikacja i umiejętność podziału zadań. Bardzo ważne jest, by każdy członek zespołu wiedział co ma robić. Gdzie się chowa, kogo kryje, jaką przeszkodę zdobywa. Niezmiernie ważne dla powodzenia gry jest myślenie przestrzenne, działanie zespołowe, czy umiejętność przewidywania ruchów przeciwnej drużyny.

Speedball to gra, gdzie nie ma skradania się, analizowania, czy planów taktycznych. Tu gra toczy się w błyskawicznym tempie. Adrenalina, oraz ruch to podstawa szybkiego paintballa.

Arena – miejsce gry
Tradycyjny paintball rozgrywany jest na dużych terenach. Lasy, pola, łąki, naturalne wzniesienia, a do tego ukryte bunkry, czy inne naturalne przeszkody wpływają na atrakcyjność gry. Speedball rozgrywany jest na specjalnie przygotowanym placu, przez zawodników nazywanym areną.

Arena jest placem w kształcie prostokąta, który zabezpieczony jest siatką. Jest to starannie skoszona nawierzchnia, na której znajdują się przeszkody balonowe o różnych kształtach, wielkości i przeznaczeniu.

W takich warunkach zmagający się zawodnicy starają się jak najszybciej wyeliminować graczy drużyny przeciwnej. Jest to rozgrywka niemal sportowa, w której wszyscy są nastawieni na wykonanie zadania w jak najkrótszym czasie.

Zarówno speedball jak i paintball polegają na strzelaniu do drużyny przeciwnej z pistoletów na kulki z farbą. Zasadniczą różnicą jest teren, w którym rozgrywają się zawody oraz tempo gry. Paintball nastawiony jest na rozwiązania taktyczne. Zawodnicy muszą zmagać się w bardziej wymagających warunkach. Szybki paintball opiera się na ekspresowej grze, która zapewnia ogromne tempo i dynamikę.