Zakładanie Firmy Dla Początkujących

Od początku biznesu do sukcesu

Czym są rzęsy volume? Rzęsy objętościowe w salonie i w domu

ByPiotr Szymczak

lip 28, 2020

 

Efektowne rzęsy volume, czyli rzęsy objętościowe to jeden z hitów w stylizacji rzęs. Czym dokładnie są tego typu rzęsy? Na czym polega tego typu zabieg ich zakładania?

Wydłużanie rzęs metodą objętościową w salonie
Dzięki zabiegom stylizacji rzęs można uzyskać naprawdę świetne efekty. To bardzo dobra propozycja przeznaczona dla każdej kobiety, która chciałaby cieszyć się jeszcze piękniejszą oprawą oczu bez konieczności systematycznego malowania rzęs tuszem.

Najprostsza metoda wydłużania rzęs to 1:1, gdy do jednej rzęsy doczepia się jedną rzęsę dodatkową. Jednak obecnie bardzo popularne są metody objętościowe, które polegają na zastosowaniu większej liczby włosków. W rezultacie powstają rzęsy volume, które zachwycają swoim wyglądem.

Rodzaje zabiegów zaliczanych do metody objętościowej to przedłużanie rzęs od 2D, 3D, aż do 8D. Liczby oznaczają, ile włosków doczepia się do naturalnego włoska rzęsy, dlatego też przy zabiegu 2D to dwa włoski, natomiast przy 8D to aż 8 włosów, co daje ogromną objętość rzęs.

Zalety rzęs volume:
• elegancja, stylowy efekt
• naturalny wygląd oprawy oczu
• trwałość nawet na 8 tygodni
• nie niszczą naturalnych rzęs
• wysokie bezpieczeństwo zabiegu
• brak potrzeby stosowania tuszu do rzęs

Jak wygląda zabieg zakładania rzęs volume?
W trakcie tego typu zabiegu stylistka rzęs najpierw oczyszcza oczy z makijażu i potem odpowiednio zabezpiecza ich okolicę. Potem do naturalnych rzęs dokleja się syntetyczne włókna, które wyglądają dokładnie tak, jak naturalne włoski. są przy tym miękkie, lekkie, odporne na wilgoć, pot oraz na łzy, dlatego też są bardzo trwałe.

Dzięki temu, rzęsy volume są klejone z wykorzystaniem mocnych, a przy tym bezpiecznych klejów, efekt jest widoczny na długi czas. Jednocześnie nie dochodzi do uszkodzenia naturalnych rzęs, ale należy pamiętać o tym, że konieczne jest delikatne obchodzenie się z dodatkowymi włoskami, aby nie doprowadzić do ich wyrwania – wtedy może spowodować to wyrwanie naturalnych włosków.

Zakładanie rzęs volume w domu
Pod pojęciem rzęs volume znajdują się również sztuczne rzęsy przeznaczone do samodzielnego zakładania. W porównaniu ze standardowymi rzęsami charakteryzują się one znacznie większą objętością, dzięki czemu natychmiast przyciągają uwagę.

Wyróżniające się swoją grubością rzęsy volume doskonale nadają się na ważne okazje, w tym między innymi na imprezę, bankiet, wesele czy też do sesji zdjęciowej. Rzęsy tego typu są bardzo proste w zakładaniu – można zrobić to samodzielnie z wykorzystaniem dedykowanych klejów do rzęs.

Jeżeli zatem chcesz cieszyć się intensywnym spojrzeniem, które natychmiast przyciąga uwagę, załóż rzęsy volume w salonie lub w domu!