Zakładanie Firmy Dla Początkujących

Od początku biznesu do sukcesu

Wynajem młota wyburzeniowego – na co zwrócić uwagę?

ByPiotr Szymczak

sty 31, 2020

 

Młot wyburzeniowy jest narzędziem przydatnym w przypadku gdy konieczne jest zniszczenie konstrukcji betonowych lub kamiennych, na przykład w czasie przeprowadzania remontu lub podczas rozbiórki budynku.

Jest to narzędzie specjalistyczne o bardzo wąskim zakresie zastosowań. Ceny profesjonalnych urządzeń mogą sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, dlatego posiadanie młota na własność może być nieopłacalne. Alternatywę w tym przypadku stanowi wynajem młota wyburzeniowego.
Przed wynajmem warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii związanych z charakterystyką i zastosowaniem tego narzędzia.

Podstawowe parametry.

Najważniejszym parametrem opisującym młot uderzeniowy jest energia pojedynczego udaru. Parametr ten mierzony jest w dżulach (J) i określa wydajność urządzenia. Ustanowiony został powszechny standard pomiaru, który stosować muszą producenci, co umożliwia swobodne porównywanie młotów. Zakres wartości tego parametru obejmuje przedział od 1J do nawet 20J. Kolejne dwa podstawowe parametry młotów wyburzeniowych to ich waga i moc. Narzędzie to może ważyć od kilku do kilkudziesięciu kilogramów. Moc urządzeń na ogół zawiera się w przedziale od 1000 W do 2000 W. Najczęściej stosowane rodzaje uchwytów narzędziowych to: SDS-MAX, TE-S lub HEX. Młoty wyposażone są także w technologie antywibracyjne oraz specjalnie przystosowane uchwyty.

Na co zwrócić uwagę?

Warto dostosować moc urządzenia do rodzaju wykonywanej pracy, tak aby możliwe było jej bezproblemowe wykonanie. W przypadku podstawowych prac przeprowadzanych w obrębie gospodarstwa domowego, dobrze sprawdzą się młoty o mocy nie większej niż 5J. Urządzenia takie posiadają moc wystarczającą do sprawnej pracy, a jednocześnie nie są zbyt wielkie, co umożliwia swobodne operowanie, nawet przez osoby niedoświadczone. Koszt wynajmu takiego narzędzia będzie niższy od profesjonalnych rozwiązań. W przypadku zaawansowanych prac remontowych lub rozbiórkowych, warto wynająć młot wyburzeniowy o większej mocy. Są to urządzenia większe, cięższe i na ogół droższe, jednak zapas mocy jest niezbędny w przypadku konieczności kucia w trwałych materiałach. Wynajem urządzenia wyposażonego w jeden z najbardziej popularnych uchwytów narzędziowych pozwoli na bezproblemowy dobór dłut lub szpicaków.

Wynajem młota

Młot wyburzeniowy można najczęściej wynająć na czas od jednej doby, do miesiąca. Koszt wynajmu zależny jest od parametrów urządzenia oraz liczby dni na jaki je wynajmujemy. Poświecenie czasu na analizę charakteru wykonywanej pracy oraz właściwości dostępnych urządzeń pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy, a także umożliwi wydajne i bezproblemowe przeprowadzenie robót.